Road Championships Results

29/05/2021

Scratch

 Long distance (Default Leg - 10km)
   Male U20
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Jackson Buckley M 44:30 0:00 44:29
  End Male U20
   Female 20-24
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Grace Holland F 51:05 0:00 51:04
  End Female 20-24
   Female 25-29
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Courtney Luken F 41:29 0:00 41:29
2 Rebecca Denniss F 45:43 0:00 45:42
3 Sarah Bugbird F 46:42 0:00 46:41
  End Female 25-29
   Male 25-29
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Nicholas Duffy M 57:24 0:00 57:24
  End Male 25-29
   Male 35-39
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Anthony Morgan M 32:55 0:00 32:54
2 Jason Farrell M 39:57 0:00 39:56
3 Daniel Woods M 40:55 0:00 40:55
  End Male 35-39
   Female 35-39
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Linda Mende F 56:27 0:00 56:27
2 Sarah Tyrrell F 1:01:48 0:00 1:01:47
3 Julia Ryl F 1:05:07 0:00 1:05:06
  End Female 35-39
   Male 40-44
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Tommy Slomka M 40:43 0:00 40:42
2 Dale Redwood M 41:57 0:00 41:57
3 Billy Rae M 43:39 0:00 43:39
4 Brendan Clarke M 49:22 0:00 49:22
  End Male 40-44
   Female 40-44
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Angela Leadbeatter F 38:52 0:00 38:51
2 Danielle Clarke F 52:08 0:00 52:07
3 Gabby Allan F 52:14 0:00 52:14
4 Ann-Maree Campbell F 52:39 0:00 52:39
  End Female 40-44
   Male 45-49
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Jason Ryden M 40:27 0:00 40:26
2 Craig Sandy M 43:07 0:00 43:06
3 Tim Brown M 43:26 0:00 43:25
4 Jason Farmer M 44:34 0:00 44:34
5 Greg Mullaly M 44:55 0:00 44:55
6 Dan Solomon M 46:39 0:00 46:39
7 Mark Townsend M 46:47 0:00 46:46
8 Ivan Bonus M 51:57 0:00 51:56
  End Male 45-49
   Female 45-49
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Catherine Ward F 44:49 0:00 44:48
2 Trudy MacDonald F 45:42 0:00 45:41
3 Barbara Buckley F 57:00 0:00 56:59
4 Vicki Hodges F 59:46 0:00 59:46
5 Mellissa Mullaly F 1:18:18 0:00 1:18:18
  End Female 45-49
   Male 50-54
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Tim Jessup M 46:22 0:00 46:21
2 Ted McEniery M 49:43 0:00 49:43
3 Hamish Fitzhardinge M 50:53 0:00 50:53
4 Phillip Buckley M 51:26 0:00 51:26
5 Darren Kenny M 54:57 0:00 54:57
6 Stephen Hodges M 59:46 0:00 59:46
  End Male 50-54
   Female 50-54
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Kylie Henry F 53:31 0:00 53:31
  End Female 50-54
   Male 55-59
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Scott Alder M 38:34 0:00 38:33
2 Michael Evans M 1:02:54 0:00 1:02:53
  End Male 55-59
   Female 55-59
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Helen Cake F 51:34 0:00 51:33
2 Robyn Curtis F 52:54 0:00 52:54
3 Fiona Reynolds F 54:13 0:00 54:13
  End Female 55-59
   Male 60-64
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Brian Anderson M 45:26 0:00 45:26
2 Ian Olsen M 48:05 0:00 48:04
3 Neil Curryer M 1:04:17 0:00 1:04:16
  End Male 60-64
   Female 60-64
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Trish Guy F 55:59 0:00 55:59
  End Female 60-64
   Male 65-69
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Paul Killen M 53:02 0:00 53:02
2 Michael Waters M 55:21 0:00 55:21
3 Gordon Fox M 1:02:42 0:00 1:02:41
  End Male 65-69
   Female 65-69
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Dee Duncan F 55:17 0:00 55:17
  End Female 65-69
   Male 70+
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Terry Strachan M 50:55 0:00 50:55
2 Rob Bugbird M 1:24:28 0:00 1:24:28
  End Male 70+
   Female 70+
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Bronwen Tyler F 1:04:49 0:00 1:04:48
  End Female 70+
   All Results
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Anthony Morgan M 32:55 0:00 32:54
2 Adrian Boyn M 36:23 0:00 36:22
3 Alexander Macdougall M 37:50 0:00 37:50
4 Scott Alder M 38:34 0:00 38:33
5 Angela Leadbeatter F 38:52 0:00 38:51
6 Jason Farrell M 39:57 0:00 39:56
7 Jason Ryden M 40:27 0:00 40:26
8 Tommy Slomka M 40:43 0:00 40:42
9 Daniel Woods M 40:55 0:00 40:55
10 Courtney Luken F 41:29 0:00 41:29
11 Richard Palmer M 41:54 0:00 41:54
12 Mitchell Jeffery M 41:56 0:00 41:56
13 Dale Redwood M 41:57 0:00 41:57
14 Georgina Boyn F 43:03 0:00 43:02
15 Craig Sandy M 43:07 0:00 43:06
16 Tim Brown M 43:26 0:00 43:25
17 Billy Rae M 43:39 0:00 43:39
18 Jackson Buckley M 44:30 0:00 44:29
19 Jason Farmer M 44:34 0:00 44:34
20 Catherine Ward F 44:49 0:00 44:48
21 Greg Mullaly M 44:55 0:00 44:55
22 Darren Layt M 45:01 45:00
23 Brian Anderson M 45:26 0:00 45:26
24 Trudy MacDonald F 45:42 0:00 45:41
25 Rebecca Denniss F 45:43 0:00 45:42
26 Tim Jessup M 46:22 0:00 46:21
27 Dan Solomon M 46:39 0:00 46:39
28 Sarah Bugbird F 46:42 0:00 46:41
29 Mark Townsend M 46:47 0:00 46:46
30 Ian Olsen M 48:05 0:00 48:04
31 Brendan Clarke M 49:22 0:00 49:22
32 Ted McEniery M 49:43 0:00 49:43
33 Michael Hill M 50:42 0:00 50:41
34 Hamish Fitzhardinge M 50:53 0:00 50:53
35 Terry Strachan M 50:55 0:00 50:55
36 Grace Holland F 51:05 0:00 51:04
37 Phillip Buckley M 51:26 0:00 51:26
38 Helen Cake F 51:34 0:00 51:33
39 Ivan Bonus M 51:57 0:00 51:56
40 Danielle Clarke F 52:08 0:00 52:07
41 Gabby Allan F 52:14 0:00 52:14
42 Ann-Maree Campbell F 52:39 0:00 52:39
43 Robyn Curtis F 52:54 0:00 52:54
44 Paul Killen M 53:02 0:00 53:02
45 Kylie Henry F 53:31 0:00 53:31
46 Fiona Reynolds F 54:13 0:00 54:13
47 Darren Kenny M 54:57 0:00 54:57
48 Dee Duncan F 55:17 0:00 55:17
49 Michael Waters M 55:21 0:00 55:21
50 Trish Guy F 55:59 0:00 55:59
51 Linda Mende F 56:27 0:00 56:27
52 Megan King F 56:44 0:00 56:43
53 Barbara Buckley F 57:00 0:00 56:59
54 Nicholas Duffy M 57:24 0:00 57:24
55 Joanna Macdougall F 59:04 0:00 59:04
56 Vicki Hodges F 59:46 0:00 59:46
57 Stephen Hodges M 59:46 0:00 59:46
58 Sarah Tyrrell F 1:01:48 0:00 1:01:47
59 Gordon Fox M 1:02:42 0:00 1:02:41
60 Michael Evans M 1:02:54 0:00 1:02:53
61 Neil Curryer M 1:04:17 0:00 1:04:16
62 Bronwen Tyler F 1:04:49 0:00 1:04:48
63 Julia Ryl F 1:05:07 0:00 1:05:06
64 Colin Minter M 1:10:06 0:00 1:10:06
65 Mellissa Mullaly F 1:18:18 0:00 1:18:18
66 Patrick Hughes M 1:18:21 0:00 1:18:20
67 Rob Bugbird M 1:24:28 0:00 1:24:28
  End All Results
End Long distance (Default Leg - 10km)
 
 Medium distance (Default Leg - 5km)
   Female U16
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Lillian Miller F 20:57 0:00 20:57
2 Sophie Urane F 24:17 0:00 24:16
  End Female U16
   Female U18
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Sinead Mullaly F 31:55 0:00 31:54
2 Taylah Cowling F 33:51 0:00 33:51
  End Female U18
   All Results
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Rohan Barnes M 18:19 0:00 18:18
2 William Apps M 18:18 0:00 18:18
3 Harry Boyn M 18:40 0:00 18:40
4 Lucy Schmidt F 20:42 0:00 20:41
5 Lillian Miller F 20:57 0:00 20:57
6 Sienna Kinder F 21:51 0:00 21:51
7 Rosie Boyn F 21:59 0:00 21:58
8 Alison Ward F 21:59 0:00 21:58
9 Luke Sheean M 22:02 0:00 22:01
10 Matthew Macdougall M 23:07 0:00 23:06
11 Michael Cann M 23:40 0:00 23:40
12 Jason Beck M 24:01 0:00 24:01
13 Kerryn Sheean F 24:11 0:00 24:11
14 Sophie Urane F 24:17 0:00 24:16
15 Matthew Holland M 24:33 0:00 24:32
16 Hamish Allan M 24:42 0:00 24:41
17 Paul Campbell M 25:08 0:00 25:07
18 Sharlene Farmer F 25:35 0:00 25:34
19 Josh Boyn M 25:46 0:00 25:46
20 Cameron Allan F 26:11 0:00 26:11
21 Teresa Doyle F 26:20 0:00 26:19
22 Thomas Macdougall M 26:23 0:00 26:23
23 Angela Apps F 26:25 0:00 26:24
24 Brad Shawcross M 27:02 0:00 27:02
25 Margaret Erwin F 27:02 0:00 27:02
26 Erin Brown F 27:11 0:00 27:10
27 John Simmons M 28:47 0:00 28:46
28 Petro Holowinskyj M 29:26 0:00 29:25
29 Jessica Locock F 29:30 0:00 29:30
30 Hayley Croft F 29:51 0:00 29:50
31 Cathie Bradstreet F 30:49 0:00 30:48
32 Amy Harding F 31:17 0:00 31:17
33 Judy Birch F 31:47 0:00 31:47
34 Sinead Mullaly F 31:55 0:00 31:54
35 Corey Rowntree F 32:18 0:00 32:17
36 Charlie Glapiak M 33:16 0:00 33:16
37 David Apps M 33:44 0:00 33:44
38 Taylah Cowling F 33:51 0:00 33:51
39 Megan Lancaster F 34:07 0:00 34:07
40 Emily Buckley F 36:10 0:00 36:10
41 Susan Kenny F 36:37 0:00 36:36
42 Rosemary Smith F 43:17 0:00 43:17
43 Ingrid Oblasser F 45:05 0:00 45:04
44 Jillian Farrell F 45:07 0:00 45:07
45 Justine Manners F 45:34 0:00 45:34
46 Brian Gunther M 46:01 0:00 46:01
47 Nicholas Jeffery M 50:35 0:00 50:35
48 Thomas Bunn M 1:01:02 0:00 1:01:01
  End All Results
End Medium distance (Default Leg - 5km)
 
 Short distance (Default Leg - 3km)
   Male U8
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Austin Slomka M 18:21 0:00 18:21
2 Rohan Thompson M 23:05 0:00 23:04
  End Male U8
   Female U8
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Sofia Farrell F 16:35 0:00 16:35
2 Sophie Doyle F 17:49 0:00 17:49
3 Lillian Croft F 22:51 0:00 22:51
4 Ivy Allan F 25:57 0:00 25:56
  End Female U8
   Male U10
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Kye Swadling M 12:25 0:00 12:25
2 Eli Slomka M 16:21 0:00 16:21
3 Alexander Jack M 18:26 0:00 18:25
  End Male U10
   Female U10
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Isla Croft F 15:07 0:00 15:07
2 Dusty Miller F 15:26 0:00 15:25
3 Gemma Ward F 15:54 0:00 15:53
4 Audrey Russell F 15:57 0:00 15:56
5 Sharn Peisto F 15:58 0:00 15:57
6 Lucy Jack F 16:10 0:00 16:10
7 Isla Sheean F 18:26 0:00 18:25
8 Maeve Holland F 19:29 0:00 19:28
  End Female U10
   Male U12
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Thomas Chalmers M 10:36 0:00 10:36
2 Mitchell Chalmers M 10:39 0:00 10:39
3 Flynn Ward M 10:55 0:00 10:55
4 Joshua Stadler M 12:38 0:00 12:38
5 Lachlan Sheean M 12:53 0:00 12:52
6 Oliver Croft M 14:55 0:00 14:55
7 Xavier Rae M 15:51 0:00 15:50
8 Lachlan Apps M 17:11 0:00 17:10
9 Ethan Peisto M 18:11 0:00 18:10
  End Male U12
   Female U12
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Kayla Peisto F 12:44 0:00 12:43
2 Kupa-Lilli Rowntree F 13:59 0:00 13:59
3 Makaylie Daymond F 17:22 0:00 17:22
4 Zoe Doyle F 18:03 0:00 18:03
5 Tahlia Thompson F 18:08 0:00 18:08
6 Josie Fitzhardinge F 19:25 0:00 19:25
  End Female U12
   Male U14
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Nate Ward M 10:15 0:00 10:15
2 Liam Mullaly M 15:52 0:00 15:52
  End Male U14
   Female U14
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Annabelle Miller F 12:10 0:00 12:09
2 Amalee Peisto F 13:40 0:00 13:39
3 Monika Urane F 14:16 0:00 14:16
4 Cleo Doyle F 14:40 0:00 14:40
5 Edie Fitzhardinge F 19:21 0:00 19:21
  End Female U14
   All Results
Place Name Gender Default Leg
finished
Default Leg
started
Time
1 Nate Ward M 10:15 0:00 10:15
2 Thomas Chalmers M 10:36 0:00 10:36
3 Mitchell Chalmers M 10:39 0:00 10:39
4 Flynn Ward M 10:55 0:00 10:55
5 Jayden Taylor M 11:07 0:00 11:07
6 Annabelle Miller F 12:10 0:00 12:09
7 Kye Swadling M 12:25 0:00 12:25
8 Joshua Stadler M 12:38 0:00 12:38
9 Kayla Peisto F 12:44 0:00 12:43
10 Cambell Connolly M 12:44 0:00 12:44
11 Lachlan Sheean M 12:53 0:00 12:52
12 Darren Croft M 13:12 0:00 13:12
13 Hunter Rowntree F 13:29 0:00 13:29
14 Amalee Peisto F 13:40 0:00 13:39
15 Kupa-Lilli Rowntree F 13:59 0:00 13:59
16 Monika Urane F 14:16 0:00 14:16
17 Cleo Doyle F 14:40 0:00 14:40
18 Oliver Croft M 14:55 0:00 14:55
19 Jassmin Daymond F 14:57 0:00 14:57
20 Isla Croft F 15:07 0:00 15:07
21 Tom Boyn M 15:24 0:00 15:24
22 Dusty Miller F 15:26 0:00 15:25
23 Brenton Miller M 15:26 0:00 15:25
24 Ryan Russell M 15:36 0:00 15:35
25 Samantha Miller F 15:47 0:00 15:47
26 Xavier Rae M 15:51 0:00 15:50
27 Liam Mullaly M 15:52 0:00 15:52
28 Gemma Ward F 15:54 0:00 15:53
29 Audrey Russell F 15:57 0:00 15:56
30 Sharn Peisto F 15:58 0:00 15:57
31 Amanda Russell F 16:00 0:00 16:00
32 Lucy Jack F 16:10 0:00 16:10
33 Eli Slomka M 16:21 0:00 16:21
34 Andrew Free M 16:22 0:00 16:21
35 Sofia Farrell F 16:35 0:00 16:35
36 Evan Jack M 16:51 0:00 16:51
37 Ella Farmer F 17:02 0:00 17:02
38 Lachlan Apps M 17:11 0:00 17:10
39 Makaylie Daymond F 17:22 0:00 17:22
40 Greg Stark M 17:24 0:00 17:23
41 Kristy Murphy F 17:34 0:00 17:33
42 Sophie Doyle F 17:49 0:00 17:49
43 Zoe Doyle F 18:03 0:00 18:03
44 Tahlia Thompson F 18:08 0:00 18:08
45 Ethan Peisto M 18:11 0:00 18:10
46 Austin Slomka M 18:21 0:00 18:21
47 Alexander Jack M 18:26 0:00 18:25
48 Isla Sheean F 18:26 0:00 18:25
49 Sarah Farrell F 18:40 0:00 18:40
50 Evie Farrell F 18:41 0:00 18:41
51 Edie Fitzhardinge F 19:21 0:00 19:21
52 Josie Fitzhardinge F 19:25 0:00 19:25
53 Maeve Holland F 19:29 0:00 19:28
54 Rebecca Jones F 20:40 0:00 20:39
55 Mark Rowntree M 20:42 0:00 20:41
56 Lillian Croft F 22:51 0:00 22:51
57 Rohan Thompson M 23:05 0:00 23:04
58 Peter Thompson M 23:05 0:00 23:05
59 Rhys Sheean M 24:14 0:00 24:14
60 Maureen Henry F 25:13 0:00 25:12
61 Ivy Allan F 25:57 0:00 25:56
62 Jonathan Allan M 25:57 0:00 25:56
63 Cadence King F 27:35 0:00 27:34
64 Karl Peisto M 28:02 0:00 28:02
65 Kathy Curryer F 29:01 0:00 29:01
66 Paul Buckley M 29:48 0:00 29:48
67 Tedi Mordue M 30:08 0:00 30:07
68 Raelene Rumbel F 33:41 0:00 33:40
69 Lachlan Curryer M 35:50 0:00 35:49
  End All Results
End Short distance (Default Leg - 3km)
 
 Volunteers
Name Gender
Simon Carver M
Michael Lilley M
Douglas Rumbel M
Rebecca Hart F
Jason Murphy M
Chris Jeffery M
Michelle Barnes F
Rebecca Jeffery F
Linda Minter F
End Volunteers

Questions about results? Please contact our Timekeeper

Back to Previous