Peace Park,Weston Results

20/01/2021

Scratch Run

 Long Run (Default Leg - 10km)
   All Runners
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Colin Goodenough M 44:01 4:24 50
2 Daniel Woods M 46:34 4:39 49
3 Darren Layt M 47:14 4:43 48
4 Ian Robinson M 54:21 5:26 47
5 Michael Hill M 54:25 5:27 46
6 Ian Olsen M 57:44 5:46 45
7 Kathleen Robinson F 1:03:36 6:22 44
8 Joanne Riley F 1:03:59 6:24 43
9 Peter Kay M 1:04:16 6:26 42
10 Herbert Wootton M 1:04:47 6:29 41
11 Gordon Fox M 1:10:37 7:04 40
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Colin Goodenough M 44:01 4:24 50
2 Daniel Woods M 46:34 4:39 49
3 Darren Layt M 47:14 4:43 48
4 Ian Robinson M 54:21 5:26 47
5 Michael Hill M 54:25 5:27 46
6 Ian Olsen M 57:44 5:46 45
7 Kathleen Robinson F 1:03:36 6:22 44
8 Joanne Riley F 1:03:59 6:24 43
9 Peter Kay M 1:04:16 6:26 42
10 Herbert Wootton M 1:04:47 6:29 41
11 Gordon Fox M 1:10:37 7:04 40
  End All Results
End Long Run (Default Leg - 10km)
 
 Medium Run (Default Leg - 5km)
   All Runners
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Beau Hunter F 25:41 5:08 50
2 Liam Mullaly M 26:11 5:14 49
3 Peter Blansjaar M 26:35 5:19 48
4 Lianne Christall F 27:06 5:25 47
5 Alice Jackson F 27:23 5:29 46
6 John Simmons M 27:40 5:32 45
7 Philip O'Hearn M 29:47 5:57 44
8 Sarah Tyrrell F 30:31 6:06 43
9 Petro Holowinskyj M 31:43 6:21 42
10 Iain Christall M 32:08 6:26 41
11 Kristy Canavan F 35:26 7:05 40
12 Jessica Kinsley F 35:27 7:05 39
13 Tony Howard M 36:35 7:19 38
14 Sinead Mullaly F 38:47 7:45 37
15 Jennifer Collado F 47:39 9:32 36
16 Mellissa Mullaly F 47:40 9:32 35
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Beau Hunter F 25:41 5:08 50
2 Liam Mullaly M 26:11 5:14 49
3 Peter Blansjaar M 26:35 5:19 48
4 Lianne Christall F 27:06 5:25 47
5 Alice Jackson F 27:23 5:29 46
6 John Simmons M 27:40 5:32 45
7 Philip O'Hearn M 29:47 5:57 44
8 Sarah Tyrrell F 30:31 6:06 43
9 Petro Holowinskyj M 31:43 6:21 42
10 Iain Christall M 32:08 6:26 41
11 Kristy Canavan F 35:26 7:05 40
12 Jessica Kinsley F 35:27 7:05 39
13 Tony Howard M 36:35 7:19 38
14 Sinead Mullaly F 38:47 7:45 37
15 Jennifer Collado F 47:39 9:32 36
16 Mellissa Mullaly F 47:40 9:32 35
  End All Results
End Medium Run (Default Leg - 5km)
 
 Short Run (Default Leg - 3km)
   All Runners
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Lewis Metcalfe*** M 17:30 5:50 50
2 Olivia Goodenough F 18:43 6:14 49
3 Stanley Goodenough M 19:26 6:29 48
4 Cobia Hampton M 21:51 7:17 47
5 Jordan Edmunds M 22:42 7:34 46
6 Crystal Sharpe F 22:59 7:40 45
7 Shane Edmunds M 23:45 7:55 44
8 Archie Hampton M 30:06 10:02 43
9 Brent Baker M 31:40 10:33 42
10 Rachael Gattera F 42:14 14:05 41
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Lewis Metcalfe*** M 17:30 5:50 50
2 Olivia Goodenough F 18:43 6:14 49
3 Stanley Goodenough M 19:26 6:29 48
4 Cobia Hampton M 21:51 7:17 47
5 Jordan Edmunds M 22:42 7:34 46
6 Crystal Sharpe F 22:59 7:40 45
7 Shane Edmunds M 23:45 7:55 44
8 Archie Hampton M 30:06 10:02 43
9 Brent Baker M 31:40 10:33 42
10 Rachael Gattera F 42:14 14:05 41
  End All Results
End Short Run (Default Leg - 3km)
 
 Volunteers
Name Gender Points
Greg Mullaly M 50
Phil Byrnes M 0
Justine Manners F 50
End Volunteers

Questions about results? Please contact our Timekeeper

Back to Previous