Kitchener Poppet Head Handicap Run Results

26/02/2020

Handicap Run

 Long Run (Default Leg - 9.6km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Colin Goodenough M 1:07:03 24:45 42:18 4:24 100
2 Daniel Woods M 1:06:11 22:45 43:26 4:31 96
3 Darren Layt M 1:07:21 21:00 46:21 4:50 93
4 Fiona Reynolds F 1:11:14 13:00 58:14 6:04 91
5 Michael Hill M 1:15:55 17:00 58:55 6:08 90
6 Joanne Marsland F 1:16:48 0:00 1:16:48 8:00 89
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Colin Goodenough M 1:07:03 24:45 42:18 4:24 100
2 Daniel Woods M 1:06:11 22:45 43:26 4:31 96
3 Darren Layt M 1:07:21 21:00 46:21 4:50 93
4 Fiona Reynolds F 1:11:14 13:00 58:14 6:04 91
5 Michael Hill M 1:15:55 17:00 58:55 6:08 90
6 Joanne Marsland F 1:16:48 0:00 1:16:48 8:00 89
  End All Results
End Long Run (Default Leg - 9.6km)
 
 Medium Run (Default Leg - 4.8km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Greg Mullaly M 30:41 8:45 21:56 4:34 100
2 Phil Byrnes M 31:55 8:30 23:25 4:53 96
3 Peter Blansjaar M 30:48 6:15 24:33 5:07 93
4 Petro Holowinskyj M 32:19 4:15 28:04 5:51 91
5 Jessica Locock F 32:53 3:45 29:08 6:04 90
6 Tony Farnham M 31:39 2:15 29:24 6:08 89
7 Jennifer Collado F 32:37 1:15 31:22 6:32 88
8 John Simmons M 33:41 2:15 31:26 6:33 87
9 Julia Ryl F 34:40 3:00 31:40 6:36 86
10 Philip O'Hearn M 35:39 2:30 33:09 6:54 85
11 Mellissa Mullaly F 35:33 0:15 35:18 7:21 84
12 Tony Howard M 37:35 0:00 37:35 7:50 83
13 DAVID BROOKS M 42:00 0:00 42:00 8:45 82
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Greg Mullaly M 30:41 8:45 21:56 4:34 100
2 Phil Byrnes M 31:55 8:30 23:25 4:53 96
3 Peter Blansjaar M 30:48 6:15 24:33 5:07 93
4 Petro Holowinskyj M 32:19 4:15 28:04 5:51 91
5 Jessica Locock F 32:53 3:45 29:08 6:04 90
6 Tony Farnham M 31:39 2:15 29:24 6:08 89
7 Jennifer Collado F 32:37 1:15 31:22 6:32 88
8 John Simmons M 33:41 2:15 31:26 6:33 87
9 Julia Ryl F 34:40 3:00 31:40 6:36 86
10 Philip O'Hearn M 35:39 2:30 33:09 6:54 85
11 Mellissa Mullaly F 35:33 0:15 35:18 7:21 84
12 Tony Howard M 37:35 0:00 37:35 7:50 83
13 DAVID BROOKS M 42:00 0:00 42:00 8:45 82
  End All Results
End Medium Run (Default Leg - 4.8km)
 
 Short (Default Leg - 2.84km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Liam Mullaly M 17:59 4:15 13:44 4:50 100
2 Brian Hampton M 19:25 3:15 16:10 5:42 96
3 Olivia Goodenough F 18:55 2:30 16:25 5:47 93
4 Grace Bailey F 18:31 0:15 18:16 6:26 91
4 Levi-James Lennard-Hampton M 22:01 3:45 18:16 6:26 90
6 Crystal Sharpe F 20:28 1:00 19:28 6:51 89
7 Sinead Mullaly F 25:02 2:30 22:32 7:56 88
8 Peter Reynolds M 27:27 0:00 27:27 9:40 87
9 Stanley Goodenough M 44:58 0:00 44:58 15:50 86
10 Rachel Goodenough F 45:13 0:00 45:13 15:55 85
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Liam Mullaly M 17:59 4:15 13:44 4:50 100
2 Brian Hampton M 19:25 3:15 16:10 5:42 96
3 Olivia Goodenough F 18:55 2:30 16:25 5:47 93
4 Grace Bailey F 18:31 0:15 18:16 6:26 91
5 Levi-James Lennard-Hampton M 22:01 3:45 18:16 6:26 90
6 Crystal Sharpe F 20:28 1:00 19:28 6:51 89
7 Sinead Mullaly F 25:02 2:30 22:32 7:56 88
8 Peter Reynolds M 27:27 0:00 27:27 9:40 87
9 Stanley Goodenough M 44:58 0:00 44:58 15:50 86
10 Rachel Goodenough F 45:13 0:00 45:13 15:55 85
  End All Results
End Short (Default Leg - 2.84km)
 
 Volunteers
Name Gender Points
Kathleen Robinson F 100
Mark Marsland M 100
Lucy Most F 100
End Volunteers

Questions about results? Please contact our Timekeeper

Back to Previous