Pelaw Main, Soccer Field Results

21/11/2018

Handicap Run

 Long Run (Default Leg - 10km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Colin Goodenough M 1:09:10 27:15 41:55 4:12 100
2 Shayne Pilgrim M 1:05:29 21:45 43:44 4:22 96
3 Simon Gulliver M 44:41 0:00 44:41 4:28 93
4 Mark Marsland M 46:10 0:00 46:10 4:37 91
5 Weston Doley M 46:52 0:00 46:52 4:41 90
6 Michael Hill M 1:06:36 18:15 48:21 4:50 89
7 Phil Byrnes M 48:26 0:00 48:26 4:51 88
8 Grahame Vernon M 48:48 0:00 48:48 4:53 87
9 Robin Langham M 1:08:39 19:00 49:39 4:58 86
10 Alison Morgan F 1:07:00 14:45 52:15 5:14 85
11 Eliza Baird F 1:14:19 16:30 57:49 5:47 84
12 Louise Cairns F 1:03:56 4:15 59:41 5:58 83
13 Herbert Wootton M 1:00:37 0:00 1:00:37 6:04 82
14 Peter Blansjaar M 1:09:48 8:45 1:01:03 6:06 81
15 Gordon Fox M 1:11:20 5:15 1:06:05 6:37 80
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Colin Goodenough M 1:09:10 27:15 41:55 4:12 100
2 Shayne Pilgrim M 1:05:29 21:45 43:44 4:22 96
3 Simon Gulliver M 44:41 0:00 44:41 4:28 93
4 Mark Marsland M 46:10 0:00 46:10 4:37 91
5 Weston Doley M 46:52 0:00 46:52 4:41 90
6 Michael Hill M 1:06:36 18:15 48:21 4:50 89
7 Phil Byrnes M 48:26 0:00 48:26 4:51 88
8 Grahame Vernon M 48:48 0:00 48:48 4:53 87
9 Robin Langham M 1:08:39 19:00 49:39 4:58 86
10 Alison Morgan F 1:07:00 14:45 52:15 5:14 85
11 Eliza Baird F 1:14:19 16:30 57:49 5:47 84
12 Louise Cairns F 1:03:56 4:15 59:41 5:58 83
13 Herbert Wootton M 1:00:37 0:00 1:00:37 6:04 82
14 Peter Blansjaar M 1:09:48 8:45 1:01:03 6:06 81
15 Gordon Fox M 1:11:20 5:15 1:06:05 6:37 80
  End All Results
End Long Run (Default Leg - 10km)
 
 Medium Rum (Default Leg - 5km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Darren Layt M 27:29 0:00 27:29 5:30 100
2 Fiona Reynolds F 33:42 5:45 27:57 5:35 96
3 Tasha Winsor Okeefe F 28:07 0:00 28:07 5:37 93
4 Petro Holowinskyj M 32:15 2:45 29:30 5:54 91
5 William Holland M 33:51 3:45 30:06 6:01 90
6 Sarah Tyrrell F 35:08 5:00 30:08 6:02 89
7 Mellissa Mullaly F 33:30 0:00 33:30 6:42 88
8 Kristy Canavan F 33:55 0:00 33:55 6:47 87
9 Annette Doley F 36:22 0:00 36:22 7:16 86
9 Kathleen March F 36:22 0:00 36:22 7:16 85
11 John Simmons M 51:37 0:00 51:37 10:19 84
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Darren Layt M 27:29 0:00 27:29 5:30 100
2 Fiona Reynolds F 33:42 5:45 27:57 5:35 96
3 Tasha Winsor Okeefe F 28:07 0:00 28:07 5:37 93
4 Petro Holowinskyj M 32:15 2:45 29:30 5:54 91
5 William Holland M 33:51 3:45 30:06 6:01 90
6 Sarah Tyrrell F 35:08 5:00 30:08 6:02 89
7 Mellissa Mullaly F 33:30 0:00 33:30 6:42 88
8 Kristy Canavan F 33:55 0:00 33:55 6:47 87
9 Annette Doley F 36:22 0:00 36:22 7:16 86
10 Kathleen March F 36:22 0:00 36:22 7:16 85
11 John Simmons M 51:37 0:00 51:37 10:19 84
  End All Results
End Medium Rum (Default Leg - 5km)
 
 Short Run (Default Leg - 2.8km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Harrison Doley M 16:29 5:15 11:14 4:01 100
2 Coen Morgan M 13:12 0:00 13:12 4:43 96
3 Noah Smith M 19:06 5:00 14:06 5:02 93
4 Liam Mullaly M 21:06 4:30 16:36 5:56 91
5 Levi-James Lennard-Hampton M 20:35 3:45 16:50 6:01 90
6 Jye Pilgrim M 20:06 3:15 16:51 6:01 89
7 Brian Hampton M 19:52 2:45 17:07 6:07 88
8 Sinead Mullaly F 22:46 3:15 19:31 6:58 87
9 Matilda Smith F 24:07 4:30 19:37 7:00 86
10 Amity Pilgrim F 21:37 1:15 20:22 7:16 85
10 Olivia Goodenough F 22:37 2:15 20:22 7:16 84
12 Archie Hampton M 21:33 0:00 21:33 7:42 83
13 Katherine Morris F 22:49 0:00 22:49 8:09 82
14 Mia Somers F 24:45 0:00 24:45 8:50 81
15 Lisa Mulcahy F 25:44 0:00 25:44 9:11 80
16 Amy Somers F 26:31 0:00 26:31 9:28 79
17 Peter Reynolds M 27:05 0:00 27:05 9:40 78
18 Stevie Somers F 31:54 0:00 31:54 11:24 77
19 Bodean Somers*** M 32:12 0:00 32:12 11:30 76
20 Rebecca Hampton F 33:10 0:00 33:10 11:51 75
21 Rachel Goodenough F 55:39 0:00 55:39 19:53 74
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Harrison Doley M 16:29 5:15 11:14 4:01 100
2 Coen Morgan M 13:12 0:00 13:12 4:43 96
3 Noah Smith M 19:06 5:00 14:06 5:02 93
4 Liam Mullaly M 21:06 4:30 16:36 5:56 91
5 Levi-James Lennard-Hampton M 20:35 3:45 16:50 6:01 90
6 Jye Pilgrim M 20:06 3:15 16:51 6:01 89
7 Brian Hampton M 19:52 2:45 17:07 6:07 88
8 Sinead Mullaly F 22:46 3:15 19:31 6:58 87
9 Matilda Smith F 24:07 4:30 19:37 7:00 86
10 Amity Pilgrim F 21:37 1:15 20:22 7:16 85
11 Olivia Goodenough F 22:37 2:15 20:22 7:16 84
12 Archie Hampton M 21:33 0:00 21:33 7:42 83
13 Katherine Morris F 22:49 0:00 22:49 8:09 82
14 Mia Somers F 24:45 0:00 24:45 8:50 81
15 Lisa Mulcahy F 25:44 0:00 25:44 9:11 80
16 Amy Somers F 26:31 0:00 26:31 9:28 79
17 Peter Reynolds M 27:05 0:00 27:05 9:40 78
18 Stevie Somers F 31:54 0:00 31:54 11:24 77
19 Bodean Somers*** M 32:12 0:00 32:12 11:30 76
20 Rebecca Hampton F 33:10 0:00 33:10 11:51 75
21 Rachel Goodenough F 55:39 0:00 55:39 19:53 74
  End All Results
End Short Run (Default Leg - 2.8km)
 
 Volunteers
Name Gender Points
Greg Mullaly M 0
Joanne Marsland F 100
Julia Ryl F 100
End Volunteers

Questions about results? Please contact our Timekeeper

Back to Previous