Nulkaba Results

5/09/2018

Scratch Run

 Short Run (Default Leg - 3km)
   All Runners
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Liam Mullaly M 15:26 5:09 50
2 Jye Pilgrim M 16:34 5:31 49
3 Mia Somers F 19:53 6:38 48
4 Sophie Prater F 21:10 7:03 47
5 Sinead Mullaly F 21:35 7:12 46
6 Amity Pilgrim F 22:38 7:33 45
7 Abby Prater F 23:24 7:48 44
8 Amy Somers F 23:57 7:59 43
9 Katherine Morris F 24:45 8:15 42
10 Elizabeth Robinson F 25:06 8:22 41
11 Scott Powick M 26:54 8:58 40
12 Stevie Somers F 27:47 9:16 39
13 Anthony Longworth M 27:51 9:17 38
14 Peter Reynolds M 31:37 10:32 37
Position 17*** M 0:00 0:00 -
Position 27*** M 0:00 0:00 -
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Liam Mullaly M 15:26 5:09 50
2 Jye Pilgrim M 16:34 5:31 49
3 Mia Somers F 19:53 6:38 48
4 Sophie Prater F 21:10 7:03 47
5 Sinead Mullaly F 21:35 7:12 46
6 Amity Pilgrim F 22:38 7:33 45
7 Abby Prater F 23:24 7:48 44
8 Amy Somers F 23:57 7:59 43
9 Katherine Morris F 24:45 8:15 42
10 Elizabeth Robinson F 25:06 8:22 41
11 Scott Powick M 26:54 8:58 40
12 Stevie Somers F 27:47 9:16 39
13 Anthony Longworth M 27:51 9:17 38
14 Peter Reynolds M 31:37 10:32 37
Position 27*** M 0:00 0:00 -
Position 17*** M 0:00 0:00 -
  End All Results
End Short Run (Default Leg - 3km)
 
 Medium Run (Default Leg - 5km)
   All Runners
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Grahame Vernon M 21:26 4:17 50
2 Greg Mullaly M 21:31 4:18 49
3 Shannon Bowe M 23:19 4:40 48
4 Bayden McNeill M 23:52 4:46 47
5 Fiona Reynolds F 25:43 5:09 46
6 William Holland M 27:01 5:24 45
7 Steve George M 27:21 5:28 44
8 Peter Blansjaar M 27:40 5:32 43
9 Matthew Konig M 28:27 5:41 42
10 Louise Cairns F 28:41 5:44 41
11 Joanne Riley F 29:20 5:52 40
12 Petro Holowinskyj M 30:11 6:02 39
13 Paul Hampton M 31:10 6:14 38
14 Jack Cavanagh M 33:58 6:48 37
15 Phineas Cavanagh M 34:02 6:48 36
16 Mellissa Mullaly F 34:50 6:58 35
17 Stewart Burns M 35:29 7:06 34
18 Kathleen March F 36:01 7:12 33
19 Renee McNamara F 38:57 7:47 32
20 Miles Cavanagh M 43:25 8:41 31
20 Bonnie Lau F 43:25 8:41 30
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Grahame Vernon M 21:26 4:17 50
2 Greg Mullaly M 21:31 4:18 49
3 Shannon Bowe M 23:19 4:40 48
4 Bayden McNeill M 23:52 4:46 47
5 Fiona Reynolds F 25:43 5:09 46
6 William Holland M 27:01 5:24 45
7 Steve George M 27:21 5:28 44
8 Peter Blansjaar M 27:40 5:32 43
9 Matthew Konig M 28:27 5:41 42
10 Louise Cairns F 28:41 5:44 41
11 Joanne Riley F 29:20 5:52 40
12 Petro Holowinskyj M 30:11 6:02 39
13 Paul Hampton M 31:10 6:14 38
14 Jack Cavanagh M 33:58 6:48 37
15 Phineas Cavanagh M 34:02 6:48 36
16 Mellissa Mullaly F 34:50 6:58 35
17 Stewart Burns M 35:29 7:06 34
18 Kathleen March F 36:01 7:12 33
19 Renee McNamara F 38:57 7:47 32
20 Miles Cavanagh M 43:25 8:41 31
21 Bonnie Lau F 43:25 8:41 30
  End All Results
End Medium Run (Default Leg - 5km)
 
 Long Run (Default Leg - 8km)
   All Runners
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Shayne Pilgrim M 34:03 4:15 50
2 Mark Marsland M 35:11 4:24 49
3 Robin Langham M 35:21 4:25 48
4 Herbert Wootton M 43:36 5:27 47
5 Gordon Fox M 50:05 6:16 46
6 Phil Byrnes M 50:07 6:16 45
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Time Av. Pace Points
1 Shayne Pilgrim M 34:03 4:15 50
2 Mark Marsland M 35:11 4:24 49
3 Robin Langham M 35:21 4:25 48
4 Herbert Wootton M 43:36 5:27 47
5 Gordon Fox M 50:05 6:16 46
6 Phil Byrnes M 50:07 6:16 45
  End All Results
End Long Run (Default Leg - 8km)
 
 Volunteers
Name Gender Points
John Simmons M 50
Joanne Marsland F 50
Louise McNeil F 50
End Volunteers

Questions about results? Please contact our Timekeeper

Back to Previous