Peace Park,Weston Results

7/04/2021

Handicap Run

 Long Run (Default Leg - 11.9km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Daniel Woods M 1:13:23 20:15 53:08 4:28 100
2 Colin Goodenough M 1:18:24 23:45 54:39 4:36 97
3 Darren Layt M 1:15:59 18:00 57:59 4:52 99
4 Ian Olsen M 1:16:31 6:15 1:10:16 5:54 98
5 Gordon Fox M 1:24:09 0:00 1:24:09 7:04 96
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Daniel Woods M 1:13:23 20:15 53:08 4:28 100
2 Colin Goodenough M 1:18:24 23:45 54:39 4:36 97
3 Darren Layt M 1:15:59 18:00 57:59 4:52 99
4 Ian Olsen M 1:16:31 6:15 1:10:16 5:54 98
5 Gordon Fox M 1:24:09 0:00 1:24:09 7:04 96
Position 25*** M 41:40 0:00 0:00 0:00 -
  End All Results
End Long Run (Default Leg - 11.9km)
 
 Medium Run (Default Leg - 5km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Greg Mullaly M 29:48 6:30 23:18 4:40 98
2 Beau Hunter F 28:46 5:15 23:31 4:42 100
3 Alice Jackson F 32:34 5:15 27:19 5:28 93
4 Lianne Christall F 32:02 4:00 28:02 5:36 94
5 John Simmons M 32:02 3:45 28:17 5:39 95
6 Liam Mullaly M 35:33 7:00 28:33 5:43 88
7 Michael Hill M 29:33 0:45 28:48 5:46 99
8 Fiona Reynolds F 32:42 2:30 30:12 6:02 92
9 Jessica Kinsley F 31:20 1:00 30:20 6:04 97
10 Petro Holowinskyj M 32:50 1:30 31:20 6:16 91
11 Peter Blansjaar M 31:39 0:00 31:39 6:20 96
12 Kristy Canavan F 33:42 1:00 32:42 6:32 90
13 Sinead Mullaly F 34:17 0:00 34:17 6:51 89
14 Philip O'Hearn M 36:07 1:30 34:37 6:55 87
15 Jennifer Collado F 38:59 0:00 38:59 7:48 86
16 Jessica Locock F 39:18 0:00 39:18 7:52 85
17 DAVID BROOKS M 41:31 0:00 41:31 8:18 84
18 William Holland M 41:33 0:00 41:33 8:19 83
19 Peter Reynolds M 57:14 0:00 57:14 11:27 82
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Greg Mullaly M 29:48 6:30 23:18 4:40 98
2 Beau Hunter F 28:46 5:15 23:31 4:42 100
3 Alice Jackson F 32:34 5:15 27:19 5:28 93
4 Lianne Christall F 32:02 4:00 28:02 5:36 94
5 John Simmons M 32:02 3:45 28:17 5:39 95
6 Liam Mullaly M 35:33 7:00 28:33 5:43 88
7 Michael Hill M 29:33 0:45 28:48 5:46 99
8 Fiona Reynolds F 32:42 2:30 30:12 6:02 92
9 Jessica Kinsley F 31:20 1:00 30:20 6:04 97
10 Petro Holowinskyj M 32:50 1:30 31:20 6:16 91
11 Peter Blansjaar M 31:39 0:00 31:39 6:20 96
12 Kristy Canavan F 33:42 1:00 32:42 6:32 90
13 Sinead Mullaly F 34:17 0:00 34:17 6:51 89
14 Philip O'Hearn M 36:07 1:30 34:37 6:55 87
15 Jennifer Collado F 38:59 0:00 38:59 7:48 86
16 Jessica Locock F 39:18 0:00 39:18 7:52 85
17 DAVID BROOKS M 41:31 0:00 41:31 8:18 84
18 William Holland M 41:33 0:00 41:33 8:19 83
19 Peter Reynolds M 57:14 0:00 57:14 11:27 82
  End All Results
End Medium Run (Default Leg - 5km)
 
 Short (Default Leg - 3km)
   All Runners
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Lewis Metcalfe*** M 19:23 0:15 19:08 6:23 100
2 Archie Hampton M 21:18 1:00 20:18 6:46 98
3 Olivia Goodenough F 20:27 0:00 20:27 6:49 99
4 KERRIE MCLENNAN F 23:51 0:30 23:21 7:47 97
5 Crystal Sharpe F 30:03 0:00 30:03 10:01 96
6 Stanley Goodenough M 41:43 0:00 41:43 13:54 95
6 Rachel Goodenough F 41:43 0:00 41:43 13:54 94
  End All Runners
   All Results
Place Name Gender Clock Time Handicap Time Av. Pace Points
1 Lewis Metcalfe*** M 19:23 0:15 19:08 6:23 100
2 Archie Hampton M 21:18 1:00 20:18 6:46 98
3 Olivia Goodenough F 20:27 0:00 20:27 6:49 99
4 KERRIE MCLENNAN F 23:51 0:30 23:21 7:47 97
5 Crystal Sharpe F 30:03 0:00 30:03 10:01 96
6 Stanley Goodenough M 41:43 0:00 41:43 13:54 95
7 Rachel Goodenough F 41:43 0:00 41:43 13:54 94
  End All Results
End Short (Default Leg - 3km)
 
 Volunteers
Name Gender Points
Kathleen Robinson F 100
Peta Edmunds F 100
Tony Howard M 100
Cobia Hampton M 100
End Volunteers

Questions about results? Please contact our Timekeeper

Back to Previous